506

Sterven in de Romeinse periode

De Gentombe

Wie de eeuwenoude Romeinse weg volgt komt vanzelf door Riemst. In de Haspengouwse regio zijn er sinds de Romeinse tijd veel Gallo-Romeinse tumuli bewaard gebleven. Zo ook de Gentombe.

De Gentombe is te vinden bij het plaatsje Herderen. De Romeinse grafheuvel ligt vlakbij de Via Belgica. Je herkent de Gentombe aan de hoge, groene heuvel in het landschap. Op de heuvel staan verschillende bomen.

Tumuli dienden in de Romeinse tijd als grafkamer. Samen met de nabestaanden werd een laatste ‘dodenmaal’ rondom de dode gegeten. De potjes en pannetjes die voor deze maaltijd werden gebruikt, gingen mee het graf in. Tumuli werden vaak aan de rand van een villadomein en langs Romeinse wegen opgericht.

Hoewel de resten van het Romeinse villadomein hier nooit zijn opgegraven, verwacht men dat ook deze grafheuvel aan de rand van een villadomein is gebouwd. Laat je verbeelding de vrije loop en stel je voor dat hier eeuwen geleden, precies op deze plek, onder de grond, een heel dodenritueel zich afspeelde.

 

01
jul
2022
01
jul
2023

Tentoonstelling: Expoditie Euregio met de Romeinen.

Thermen musem

Heerlen
01
jul
2022
01
jul
2023

Tentoonstelling: Beleef 400 jaar Romeins baden

Thermen museum

Heerlen
01
okt
2022
01
okt
2023

Van Neanderthaler tot Stedeling

Vlieg met professor B.C. Oud mee terug in de tijd

Venlo
31
mrt
2023
31
mrt
2023

Symposium Villa Voerendaal

Resultaten van 45.000 vondsten worden bekend gemaakt

Limburgs Museum
01
apr
2023
01
apr
2023

Limburgse Archeologie Dag

Lezingenreeks

Limburgs Museum