Romeinse tuinen
Villa de Proosdij
Romeins Zuid-Limburg is nergens zo te zien, proeven, voelen en ruiken als bij Villa de Proosdij. Het hoogtepunt vormen de Romeinse tuinen. Hier ontluiken verhalen over het dagelijks leven in de Romeinse tijd op de meest onverwachte plekken.
Er lopen echte Romeinse kippen met vijf tenen in plaats van vier. Pas ook maar op wat je plukt in de Tuin des Doods. Na 2000 jaar bloeit ook de tuin van Plinius de Oudere weer, net als de fruitbomen die de Romeinen meebrachten naar Zuid-Limburg. Eigen bijen verzamelen de nectar van planten uit de oudheid. Vanaf de wijngaard heb je een verbluffend uitzicht op Coriovallum (Heerlen).
Het landgoed van Villa de Proosdij was ooit onderdeel van de grootste Romeinse villa van Europa, Villa Voerendaal. Allerlei vondsten, zoals spijkers, aardewerk en dakpannen, verklappen Romeinse bedrijvigheid. Nu zijn de villa, de tuinen en het restaurant met terras opgericht om het Romeins verleden te laten herleven.
ontdekken
- Ontdek de veelzijdige Romeinse tuinen
- Kom overnachten in Villa de Proosdij
- Tel de tenen van de Romeinse kippen
- Adopteer je eigen wijnstokken
- Laat je niet bang maken in de Tuin des Doods
jul
2022
jul
2023
Tentoonstelling: Expoditie Euregio met de Romeinen.
Thermen musem
Heerlenjul
2022
jul
2023
Tentoonstelling: Beleef 400 jaar Romeins baden
Thermen museum
Heerlenokt
2022
okt
2023
Van Neanderthaler tot Stedeling
Vlieg met professor B.C. Oud mee terug in de tijd
Venlomrt
2023
mrt
2023
Symposium Villa Voerendaal
Resultaten van 45.000 vondsten worden bekend gemaakt
Limburgs Museumapr
2023
apr
2023
Limburgse Archeologie Dag
Lezingenreeks
Limburgs Museumleuk om te weten
- De kip met de vijf tenen
- Toen de Romeinen zich vestigden in Zuid-Limburg, brachten ze niet alleen beesten, maar ook veel van hun eigen planten mee: amandelen, abrikozen, walnoten, kersen, kastanjes en pruimen… Dat deze vruchten hier groeien, hebben we helemaal aan de Romeinen te danken. In lijn met dit fruitige erfgoed is er in de tuinen van Villa de Proosdij een Romeinse fruitgaard te vinden.
- Fruitig erfgoed
- Toen de Romeinen zich vestigden in Zuid-Limburg brachten ze niet alleen beesten, maar ook veel van hun eigen planten mee: amandelen, abrikozen, walnoten, kersen, kastanjes en pruimen… Dat deze vruchten hier groeien hebben we helemaal aan de Romeinen te danken. In lijn met dit fruitige erfgoed is er in de tuinen van Villa de Proosdij een Romeinse fruitgaard te vinden.